Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  Ã–VRIGT / Smycken / Ring 13253049



*

nr 1325 3049


Ring

18K vitguld, med briljantslipade diamanter, 11xca0,10ct, storlek: 17. Vikt: 5,1g


Utrop:

10.000 kr

Såld:

8.800 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 maj 2020
kl 20:56:45


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
4/5 19:14:30 1      5.800 kr
9/5 17:01:01 2      5.200 kr
9/5 17:01:01 1      5.400 kr (Budbetjänt)
11/5 13:05:44 3      5.600 kr
11/5 13:05:44 1      5.800 kr (Budbetjänt)
11/5 13:14:18 3      6.200 kr
11/5 20:00:25 2      6.200 kr
11/5 20:00:25 3      6.200 kr (Budbetjänt)
11/5 20:28:50 3      6.400 kr
11/5 20:42:38 4      8.200 kr
11/5 20:44:08 3      6.800 kr
11/5 20:44:08 4      7.000 kr (Budbetjänt)
11/5 20:45:32 3      7.400 kr
11/5 20:45:32 4      7.600 kr (Budbetjänt)
11/5 20:46:50 3      7.800 kr
11/5 20:46:50 4      8.000 kr (Budbetjänt)
11/5 20:48:04 3      8.400 kr
11/5 20:50:25 4      Vinnande bud
11/5 20:51:45 3      8.800 kr
11/5 20:51:45 4      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Lavering
Lavering är en teknik inom måleriet för att täcka en yta jämnt och utan spår av penseldrag, oftast genom utspädd tusch eller transparent akvarellfärg, oftast på en linjeteckning.
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
Springare (Stig Lindberg)

bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ring smycken vintage
  • 8018 Karaff med sil..
    1800-tal, kristall, Irland. Höjd: 17 cm, med ring ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:40
  • 7112 Ring
    18k guld. Med tre små blå stenar. Vikt: 2 g. Ringm..//
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:38
  • 7162 Ring
    23k, 1879, med sten, omarbetad. Vikt: 5,5g brutto,..//
    Aktuellt bud: 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:27
  • 8019 SkÃ¥lar
    Ett par, fd armringar, metall. Diameter: 12 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:25




Ladda ner broschyr